21.09.2024 / 20:31 Fudbal - Turska Superliga

Džeko postigao gol u velikom derbiju protiv Galatasaraya

Fudbaleri Galatasaraya večeras su u velikom istanbuskom interkontinentalnom derbiju šestog kola Super lige Turske kao gosti na stadionu “Sukru Saracoglu“ savladali Fenerbahce rezultatom 3:1.

Do vodstva je Galatasaray došao u 20. minuti, kada je Lucas Torreira uhvatio sjajan volej sa dvadesetak metara i topovski uputio loptu koja je pogodila stativu, a potom se od nemoćnog Dominika Livakovića odbila u mrežu. Već u narednoj minuti Fenerbahce je mogao do izjednačenja, ali je pokušaj Jaydena Oosterwoldea zaustavio Fernando Muslera.

U potpuno otvorenoj utakmici do novog gola stiže Galatasaray u 28. minuti. Strijelac za velikih 2:0 bio je Dries Mertens, nakon lijepe asistencije Victorav Osimhena.

U 57. minuti u kontra napada Osimhen je sam istrčao pred Livakovića, koji je ipak uspio zaustaviti njegov udarac. Samo dvije minute kasnije u kaznenom prostoru domaćih Gabriel Sara koristi sjajno dodavanje Torreire i pogađa za 3:0.

Ipak, Fenerbahce se brzo vraća u igru, kada je u 63. minuti bh. reprezentativac Edin Džeko pogodio iz penala za 1:3.
Za Džeku je ovo peti gol sezone u turskoj Superligi.

Do kraja je bilo nekoliko sjajnih prilika na obje strane, ali se rezultat nije mijenjao.

Nakon šest odigranih kola u Super ligi Turske lider je Galatasaray sa 18 bodova, dok je Fenerbahce drugi sa 13.