Banja Luka 3°C
Bihać 1°C
Verstappen saznao kaznu nakon kaotične utrke u Saudijskoj Arabiji
Formula 1

Nizozemac Max Verstappen kažnjen je s 10 sekundi zbog izazivanja sudara s Lewisom Hamiltonom na Velikoj nagradi Saudijske Arabije, ali će ipak ostati na drugom mjestu jer je utrku završio s 15.3 sekunde ispred Valtterija Bottasa na trećem mjestu. Red Bullov pilot je zbog opasne vožnje kažnjen i za vrijeme utrke i to s pet sekundi.

Hamilton došao do 102. najboljeg startnog mjesta
VN Katara

Sedmerostruki svjetski prvak Formule 1 Britanac Lewis Hamilton (Mercedes) bio je najbrži u kvalifikacijama za VN Katara u subotu na stazi Losail. Ovo je 102. pole position u karijeri 37-godišnjeg Hamiltona, koji traži rekordni osmi naslov svjetskog prvaka.

Šegedin i Husić osvojili srebro i bronzu na G1 Openu
Sarajevo

Prestižno taekwondo takmičenje G1 Bosnia and Herzegovina Open završeno je danas u Sarajevu. Borci iz velikog broja zemalja učestvovali su na turniru koji se boduje za Olimpijske Igre, a Dinko Šegedin i Nedžad Husić su osvojili medalje za Bosnu i Hercegovinu.