21.09.2024 / 22:43 Fudbal - WWin liga BiH

Zrinjski na Grbavici pobijedio Željezničar!

Zrinjski je večeras ostvario pobjedu protiv Željezničara na Grbavici, u jednom od derbija sedmog kola WWin lige BiH.

U prvom poluvremenu malo je bilo uzbuđenja, tek vrijedi izdvojiti priliku za Ćužea u 40. minuti, kada je iz dobre prilike šutirao preko gola Plavih.

Imao je Ćuže sjajnu šansu i u 58. minuti, ali nakon dobrog pasa Ćavara u peterac domaćih, ofanzivac Plemića je pucao zamalo pored gola.

Ubrzo nakon toga Nardin Mulahusejnović je propustio realizovati priliku pred golom Željezničara, ali iskupio se u 62. minuti. Fran Topić je povukao loptu kroz sredinu i izvrsno uposlio napadača Zrinjskog, a Mulahusejnović bio neumoljiv i rutnski matirao Muftića za 0:1.

Željezničar je potom otvorenog garda krenuo po izjednačenje, a najbliži tome bio je Samir Radovac kada je pogodio prečku u 83. minuti.

Sve dileme o pobjedniku u nadoknadi je otklonio Ćavar, koji je zakucao loptu u mrežu Plavih nakon dodavanja Malekinušića.

Tekstualni prijenos utakmice mogli ste pratiti na portalu Vijesti.ba.

90+12' KRAJ!

90+1' GOOOL! Ćavar je ovjerio trijumf Zrinjskog na Grbavici! Sjajna asistencija Malekinušića, a Ćavar silovitim udarcem pod prečku pogađa za 2:0

90' Dvanaest minuta nadoknade

83' Velika prilika za domaće. Prečka je spasila Zrinjski, Radovac je šutirao! Nakon toga je Mirčevski ostao ležati na terenu, bio je u duelu sa Tiučinovićem, ali penala nema

72' Željo mijenja. Šabić, Dangubić i Mirčevski u igri umjesto Mahmića, Cvetanoskog i Hiroša

66' GOOOL! Vodi Zrinjski, Mulahusejnović je pogodio, na asistenciju Topića.

58' Kakva prilika za Zrinjski! Ćuže je ostao sam na petercu, ali je iz čiste situacije šutirao pored gola

56' Nastavljen je meč, nakon sedam osam minuta prekida

54' Još uvijek traje prekid

48' Prekid utakmice, navijači Željezničara slave rođendan svog kluba. Dimna zavjesa na terenu

46' Počelo je drugo poluvrijeme

Kraj prvog dijela, bez golova

45' Jedan minut nadoknade

42' Žuti karton za Barišića

41' Dobra prilika za Zrinjski, Ćuže je ostao sam, ali šutira preko gola

36' Al Jaber je pokušao, ali izblokiran je. S druge strane kontra, izblokiran je pokušaj Ćužea

28' Igra se jako oprezno sa obje strane, bez većih prilika

20' Igra se na polovini Zrinjskog, bez većih uzbuđenja

14' Žuti karton i za Samira Radovca. Veznjak Želje neće igrati na Koševu protiv Sarajeva zbog akumuliranih žutih kartona

12' Savić je dobio žuti karton

11' Jedan, pa drugi opasan napad gostiju, ali odbranili su se domaći

5' Bez uzbuđenja na otvaranju meča

1' Počela je utakmica na Grbavici

Željezničar: Muftić, Galić, Cavnić, Karamarko, Mahmić, Radovac, Aljaber, Cvetanoski, Hiroš, Boljević, Krpić.

Zrinjski: Marić, Barišić, Mašić, Ćorluka, Mulahusejnović, Savić, Surdanović, Ćuže, Topić, Ćavar, Tičinović.