Banja Luka 7°C
Bihać 5°C

27.08.2024 / 00:00 Fudbal - WWin liga BiH

GOŠK i dalje bez bodova, Posušje je novi lider prvenstva BiH

U posljednjem susretu 4. kola WWin lige BiH Posušje je u Gabeli pobjedilo domaći GOŠK rezultatom 1:0.

Gosti su ostavili bolji dojam u prvom poluvremenu, a poveli su u 42. minuti preko Vinka Rozića.

Domaći golman istrčao je daleko sa svog gola u pokušaju da presječe dodavanje, međutim Rozić je bio brži, došao je do lopte i poslao je u mrežu za 0:1.

Gosti su u drugom poluvremenu uglavnom razmišljali o odbrani vlastitog gola u čemu su na kraju i uspjeli.

S tri nova boda Posušje je izbilo na vrh tablice dok je GOŠK u četvrtom nastupu ubilježio četvrti poraz i nalazi se na dnu tabele zajedno s tuzlanskom Slobodom koja ima isti učinak.

Posušje ima 10 bodova i preskočilo je na vrhu dva sarajevska kluba. Sarajevo i Željezničar imaju po 9 bodova, s tim da Sarajevo ima utakmicu manje u odnosu na Željezničar i Posušje.