Banja Luka 8°C
Bihać 5°C

25.08.2024 / 22:35 Fudbal - Visoka pobjeda

Fenerbahče silovit na gostovanju, Džeko postigao sjajan gol

Fenerbahče je večeras u 3. kolu turske Superlige kao gost savladao Rizespor sa visokih 5:0.

Već u 15. minuti, Fred je zabio za vodstvo Fenera i najavio svoju sjajnu večer, da bi se na drugi gol čekalo sve do 53. minute.

Tada je na scenu stupio naš Edin Džeko, koji je nakon asistencije Muldura majstorski pogodio za 2:0.

Za Edina Džeku je to bio već sedmi gol u ovoj sezoni, a treći u Superligi.

Već u 60. minuti, Fred postiže svoj drugi gol za 3:0, da bi četiri minute kasnije kompletirao hat-trick.

Dvije minute kasnije, tačnije u 66. minuti, Alikulov postiže autogol za visokih 5:0 za Fener, što se na kraju ispostavio i kao konačan rezultat susreta.

Edin Džeko je na terenu proveo 70 minuta, kada ga je zamijenio En Nesyri. U timu Rizespora je od prve minute zaigrao Varešanović, dok je Hadžiahmetović ušao sa klupe. Buljubašić večeras nije dobijao šansu za igru, baš kao ni Krunić u timu Fenera, s tim što ovaj bh. reprezentativac nije bio ni u kadru.