Banja Luka 8°C
Bihać 5°C

25.08.2024 / 21:24 Fudbal - Osam golova

Dudićev Radnički slavio u fantastičnoj utakmici, blistali bh. fudbaleri

Današnji meč šestog kola srbijanske Super lige između OFK Beograda i Radničkog donio je pravu golijadu sa osam golova.

Na kraju je tim Feđe Dudića kao gost slavio sa 5:3, što je za Radnički bila druga pobjeda u sezoni.

Poveli su fudbaleri OFK-a već u sedmoj minuti preko Cvetkovića, ali je bivši fudbaler Sarajeva Besim Šerbečić samo tri minute kasnije poravnao rezultat.

Nakon toga uslijedila je inicijativa ekipe Feđe Dudića, a furiozna tri minuta golovima su krunisali Ortiz, te Ben Hassine koji pogađa u 31. minuti nakon asistencije Mehmeda Ćosića. Ipak, neizvjesnost u meč vraća Paločević u 44. minuti.

Brazilac Evandro u 55. minuti ponovno donosi dva gola prednosti ekipi Radničkog, ali mladi reprezentativac Bosne i Hercegovine Aleksandar Kahvić samo šest minuta kasnije ponovno smanjuje rezultat.

Pobjedu Kragujevčana ovjerio je Bevis u 71. minuti, a ponovno je asistent bio Mehmed Ćosić.

Ekipa Feđe Dudića će u narednom kolu u velikom derbiju ugostiti Crvenu zvezdu dok će OFK Beograd gostovati Napretku u Kruševcu.