11.10.2024 / 22:47 Fudbal - Liga nacija

Mađari osvojili vrijedan bod protiv Holandije

Bosna i Hercegovina je upisala poraz od Njemačke (1:2) u 3. kolu Lige nacija, a bh. nacionalnom timu definitivno u prilog nije išao rezultat iz drugog meča grupe pošto su Mađarska i Holandija odigrali 1:1.

Domaći su poveli preko Sallaija koji je zabio u prvom dijelu, da bi gosti u posljednjih deset minuta ostali bez Van Dijka, jer je igrač Liverpoola isključen.

Ipak, četiri minute kasnije Holanđani su stigli do izjednačenja i to s igračem manje, a u strijelce se upisao Dumfries.

Njemačka predvodi grupu sa sedam bodova, Holandija im pet, Mađarska dva, a Bosna i Hercegovina 1.

U sljedećem kolu Mađari će gostovati u Zenici protiv naše reprezentacije, dok će Holandija također igrati na strani i to protiv Njemačke.