Banja Luka 7°C
Bihać 5°C

27.08.2024 / 07:01 Fudbal - Vlahović zabio dva gola

Juventus pobjedom došao na prvo mjesto Serie A

Juventus je na gostovanju pobijedio Veronu 0:3 u drugom kolu Serie A. Dvostruki strijelac torinske ekipe bio je Dušan Vlahović, koji je zabio u 28. i 53. minuti, dok je preostali pogodak postigao Nicolo Savona u 39. minuti.

Juventus je identičnim rezultatom u prvom kolu savladao novog prvoligaša Como, pa sada sa šest bodova drži prvo mjesto u talijanskom prvenstvu.

Juventus je poveo tako što je najprije visoko na protivničkoj polovini oduzeo loptu. Turski fudbaler Kenan Yildiz krenuo je prema golu domaćina i proigrao Vlahovića, a on je između trojice igrača Verone u padu zabio prvi gol u ovoj sezoni Serie A.

Desetak minuta kasnije Savona se dobro snašao u petercu i glavom ugurao loptu u mrežu nakon ubačaja s lijeve strane, Samuel Mbangula upisao je asistenciju.

Vlahović je drugi pogodak zabio u drugom poluvremenu iz penala, koji je Samuel Mbangula izborio nakon što je pretrpio prekršaj u šesnaestercu.

Juventus će u nedjelju, 1. septembra igrati protiv Rome u sklopu trećeg kola Serie A.