Banja Luka 20°C
Bihać 13°C

21.08.2024 / 20:40 Fudbal - Konferencijska liga

Težak poraz Zrinjskog u Portugalu!

Fudbaleri Zrinjskog pretrpjeli su poraz u prvoj utakmici play-offa kvalifikacija za Konferencijsku ligu od Vitorije Guimaraes sa 3:0.

Bh. predstavnik je prikazao jednu dobru partiju u prvom poluvremenu gdje domaći nisu uspjeli ozbiljnije da zaprijete golu Marića.

Obje ekipe su u meč ušle sa dosta opreza i bez pravih prilika u cijelom prvom poluvremenu. Grčki sudija je podijelio četiri žuta kartona što dovoljno govori o igri sa obje strane.

Vitoria u drugo poluvrijeme ulazi furiozno. Poveli su iz prvog napada. Tiago Silva je ubacio s desne strane, a na drugoj stativi je Mangas rutinski pogodio za 1:0!

Ekipa iz Guimaraesa je ekspresno stigla i do drugog gola. Silva je izveo korner s lijeve strane, a Borevković je pogodio glavom za 2:0.

U 63. minuti najbolja prilika za Zrinjski. Kiš je šutirao sa 20 metara iz voleja, a Varela je sjajno odbranio.

Nakon toga miran period utakmice, a u 87. minuti, nakon očajne reakcije Barišića, Joao Mendes pogađa za velikih 3:0.