06.02.2020 / 16:58 Fudbal - Prijateljski meč

Sadiković pogotkom iz slobodnjaka spasio Željezničar poraza od Proletera

Fudbaleri Željezničara remizirali su u pripremnom duelu sa ekipom novosadskog Proletera rezultatom 1:1.

U sklopu priprema u Antaliji fudbaleri Željezničara danas su odigrali drugu pripremnu utakmicu u 24 sata, a rival je bio srbijanski prvoligaš Proleter.

Plavi su počeli u sastavu: Erić – Stevanović, Kosorić, Jovanović, Pavić – Alispahić, Sadiković – Zajmović, Štilić, Mujezinović – Lendrić.

Na početku nije bilo uzbuđenja, a izdvaja se pokušaj Plavih preko Štilića, ali su defanzivci ekipe iz Srbije otklonili opasnost. Malo prije toga Pejić je nakon kornera šutirao preko gola Željezničara.

Do poluvremena izabranici Amara Osima imali su posjed lopte i kontrolu igre, no bez velikih šansi. Najbolju je propustio Dženan Zajmović u 37. minuti kada je šutirao preko gola. Bez golova otišlo se na odmor.

U nastavku je Željezničar igrao u sastavu: Erić – Stanić, Kosorić, Jovanović, Pavić – Sadiković, Jamak – Zajmović, Subašić, Veselinović – Dacić.

U 57. minuti vidjeli smo gol za Proleter. Strijelac gola za srbijansku ekipu bio je kapiten Siniša Babić.

Do kraja su Plavi zaigrali znatno ofanzivnije, a inicijativa je urodila plodom u 81. minuti.

Damir Sadiković je odličnim udarcem iz slobodnog udarca pogodio za konačnih 1:1.