22.09.2024 / 22:44 Fudbal - Veliki trijumf

Milan nakon šest poraza konačno slavio u gradskom derbiju

Milan je u 5. kolu Serije A kao gost savladao ekipu gradskog rivala Intera sa 2:1.

Za Rossonere je to bila prva pobjeda u milanskim derbijima nakon čak šest uzastopnih poraza od Intera, što je crni niz kakav se odavno ne pamti.

Da će ovo biti dobra noć za Milan nagovijestio je Christian Pulišić sjajnim golom već u 10. minuti utakmice.

Inter se u utakmicu vratio u 28. minuti golom Dimarca, koji je postavio rezultat prvog poluvremena - 1:1.

Golova nije bilo sve do samog finiša, a onda je Gabbia u 89. minuti na asistenciju Reijndersa glavom pogodio za veliku pobjedu Milana.

Za Milan je ovo bila druga pobjeda u sezoni, ali i druga u nizu, pa je ovaj tim sada napredovao na sedmu poziciju sa osam osvojenih bodova.

Isti broj bodova ima i Inter, koji zbog bolje gol razlike zauzima šesto mjesto.

Na tabeli Serije A vodi Torino sa 11 bodova, a slijede ga Napoli i Udinese sa po 10.