22.09.2024 / 17:34 Fudbal - Bundesliga

Golijada u Leverkusenu, Bayer u nadoknadi slomio Wolfsburg

Bayer Leverkusen je u 4. kolu Bundeslige u fantastičnoj utakmici savladao Wolfsburg sa 4:3 i tako došao do treće pobjede u sezoni.

Bio je to meč sa čak tri preokreta, koji je odlučen golom Victora Bonifacea u trećoj minuti nadoknade.

Prvi je poveo Wolfsburg u 5. minuti nakon autogola Mukielea, da bi Wirtz u 14. i Tah u 32. minuti pogađali za preokret Leverkusena i vodstvo 2:1.

U 37. minuti Bornauw pogađa za 2:2, da bi novo vodstvo gostima u sudijskoj minuti prvog poluvremena donio Svanberg.

Igrao se 49. minut kada je Hincapie pogodio za 3:3, nakon čega je uslijedio duži period bez golova. U 88. minuti Gerhardt dobija crveni karton i Wolfsburg ostaje s igačem manje, da bi u posljednjim trenucima meča već pomenuti Boniface pogodio za još jedan preokret i novu veliku pobjedu Leverkusena u nadoknadi.

Leverkusen sada zauzima drugo mjesto na tabeli Bundeslige sa devet bodova, tri manje od vodećeg Bayerna.