22.09.2024 / 19:22 Fudbal - Četvrti gol sezone

Stuttgart razbio Borussiju uz novi gol sjajnog Demirovića

U derbi meču 4. kola Bundeslige Stuttgart je na svom terenu savladao Borussiju Dortmund sa visokih 5:1, uz novi gol bh. napadača Ermedina Demirovića.

Sve je počelo u 4. minuti kada je Denis Undav pogodio za rano vodstvo Stuttgarta, da bi u 21. Demirović lijepim udarcem glavom uduplao vodstvo domaćeg tima. Kod oba gola asistent je bio Mittelstadt.

Za Demirovića je to bio četvrti gol u ovoj sezoni Bundeslige u isto toliko utakmica, pa je naš napadač sada na diobi drugog mjesta na listi strijelaca. Ispred njega je samo Harry Kane sa pet golova.

Stuttgart je i u drugom poluvremenu nastavio sa boljom igrom i do vodstva od 3:0 dolazi u 62. minuti kada pogađa Millot. Gosti se u 75. minuti vraćaju golom Guirassyja, da bi do kraja utakmice Toure u 80. i još jednom Undav u 90. minuti pogađali za visokih 5:1.

Ermedin Demirović je današnji meč napustio u 70. minuti kada je umjesto njega u igru ušao Rieder.

Stuttgart sada ima sedam bodova i na šestom je mjestu Bundeslige, dok je Borussia osma sa istim brojem bodova.