Banja Luka 10°C
Bihać 14°C

06.09.2024 / 20:05 Fudbal - Kvalifikacije za EURO

Mlada reprezentacija BiH na Grbavici poražena od Austrije

Mlada fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine danas je na Grbavici u okviru kvalifikacija za Evropsko prvenstvo poražena od odgovarajuće selekcije Austrije rezultatom 2:0.

Novi selektor Vinko Marinović je mandat na klupi mlade selekcije Bosne i Hercegovine započeo utakmicom na Grbavici protiv Austrije. Potpuno novi tim s dosta mnogo mlađih igrača od 21 godine pružio je solidan otpor, no nije mogao iznenaditi Austriju.

Austrijanci su tokom čitavog meča dominirali. U prvom dijelu su prema našem golu uputili 11 udaraca, a mi svega jedan, no mreže su mirovale.

Ipak u 56. minuti gosti došli do prednosti. Lijepu akciju završio je Seidl za 1:0.

Adewumi i Baidoo su potom imali zicere da povećaju prednost, nisu ih iskoristili, a bh. selekcija nije imala snage da odgovori na konstantne napade protivnika.

U 77. minuti gosti su riješili pitanje pobjednika. Seidl je ponovo pogodio za 2:0.

Potom su gosti uzdrmali i prečku, imali su još nekoliko odličnih šansi, no ostalo je konačnih 2:0.