Banja Luka 20°C
Bihać 18°C

30.06.2024 / 20:36 Fudbal - EURO 2024

Bellingham i Kane spasili Engleze i odveli ih u četvrtfinale Eura

Fudbalska reprezentacija Engleske plasirala se u četvrtfinale Evropskog prvenstva pobjedom protiv Slovačke rezultatom 2:1.

Slovaci su u meču odigranom u Gelsenkirchenu bili nadomak senzacije, ali na kraju ipak nisu uspjeli da je kreiraju.

Gordi Albion je i u ovom kao i u svim mečevima grupne faze djelovao očajno, a pomalo i pogubljeno.

Igrala se 25. minuta kada je Slovačka povela. Strijelac je sjajni Ivan Schranz koji je lijepo matirao Pickforda nakon što ga je nesebično proigrao Strelec.

Ovo je inače bio treći gol za igrača Sparte kojim se tako izjednačio sa Mikutadzeom iz Gruzije na vrhu ove liste.

Nakon toga Englezi su krenuli na sve ili ništa. Njihov selektor Southgate je bacio sve karte u napad, a do gola dolaze tek u 96. minuti i to na kakav način kada Jude Bellingham sjajno pogađa makazicama.

Pogodak koji će bez ikakve sumnje ući u konkurenciju za najljepši na ovom turniru.

Potom u drugoj minuti prvog produžetka u strijelce se upisuje i Harry Kane koji tako postavlja, ispostavit će se, konačnih 2:1.

Naredni protivnik Engleske će biti sjajna Švicarska koja je jučer izbacila Italiju rezultatom 2:0.

Ta je utakmica na rasporedu 6. jula od 18 sati na stadionu u Dizeldorfu.

EURO 2024, osmina finala:

Engleska - Slovačka 2:1 (Bellingham 90+5', Kane 91'/Schranz 25') - nakon produžetaka

ENGLESKA: Pickford, Guehi, Stones, Trippier, Walker, Mainoo, Rice, Bellingham, Foden, Saka, Kane.

SLOVAČKA: Dubravka, Vavro, Pekarik, Skriniar, Hancko, Kucka, Lobotka, Duda, Haraslin, Schranz, Strelec.