Banja Luka 18°C
Bihać 15°C

02.07.2024 / 17:19 Fudbal - Osmina finala

Tok utakmice: Rumunija - Holandija 0:3

Rumunija i Holandija na Allianz Areni u Munchenu igraju pretposljednji, sedmi meč osmine finala Evropskog prvenstva.

90+4' KRAJ utakmice u Munchenu. Holandija je potpuno zasluženo slavila sa 3:0 i izborila plasman u četvrtfinale Evropskog prvenstva.

90+3' GOOOOL! Malen ponovo pogađa za 3:0 i stavlja tačku na i.

90' Četiri minute sudijske nadoknade.

83' Gakpo je sjajno sačuvao loptu na liniji i uposlio Malena, kojem nije bilo teško da je pospremi u mrežu za 2:0.

83' GOOOOL! Holandija konačno postiže drugi gol, sasvim zasluženo.

81' Nicolae Stanciu je također dobio javnu opomenu.

78' Denzel Dumfries je dobio žuti karton zbog zadržavanja igre.

73' Gakpo ostavlja petom za Veermana, koji iz sjajne pozicije šutira pokraj gola. Nevjerovatno koliko su Holanđani danas propustili šansi.

68' Depay šutira iz slobodnjaka ali lopta ide pored gola.

67' Marius Marin je prvi igrač na večerašnjoj utakmici sa žutim kartonom.

63' Holandija je konačno postigla drugi gol preko Gakpa, ali ga je VAR poništio zbog ofsajda u kojem se prethodno nalazio.

59' Sada i Gakpo prijeti nakon sjajnog duplog pasa sa Depayem, ali brani rumunski golman.

58' Van Dijk pogađa stativu nakon 12. kornera Holandije.

57' Konstantno napada Holandija, ali nedostaje koncentracije u završnici. Mogle su Oranje lagano voditi sa više golova razlike.

54' Stopostotna prilika za Depayja. Jedva su se Rumuni spasili drugog primljenog gola, ali ostaje 1:0 za Holandiju.

50' Prva prijetnja u drugom poluvremenu dolazi od Reijndersa, koji je sjajno povukao loptu i šutirao ali je njegov udarac blokirao jedan igrač Rumunije.

46' Utakmica je nastavljena. Malen je ušao u igru umjesto Bergwijna u ekipi Holandije.

POLUVRIJEME: Holandija sasvim zasluženo vodi sa 1:0 protiv Rumunije pogotkom Gakpa iz 20. minute.

45+3' Prvi korner za Rumuniju, bez opasnosti.

45' Tri minute sudijske nadoknade prvog poluvremena.

44' Stopostotna šansa za Holandiju. Xavi Simons je imao sjajnu poziciju ali se spetljao i ostalo je 1:0.

42' Holandija dominira i ima 10:0 u kornerima, kao i preko 60% posjeda lopte. Iako su dobro ušli u meč, Rumuni mogu biti sretni što gube samo s jednim golom razlike.

31' Zamalo da Holandija povede sa 2:0. Dumfries je pokušao uposliti Depaya, ali Dragusin u posljednjem trenutku izbacuje loptu u osmi korner za Oranje.

30' U kornerima je 7:0 za Holandiju.

28' Mnogo bolja igra Holandije i čini se da drugi gol visi u zraku. Stefan de Vrij je nakon kornera šutirao glavom ali malo pokraj stative.

22' Holandija je definitivno uspostavila terensku inicijativu i sada je izvela i četvrti korner. Opasnosti pred golom Rumunije ovaj put nije bilo.

21' Simons je proslijedio loptu do Gakpa, koji je sjajnim udarcem kaznio loše postavljenu odbranu Rumunije i savladao Nitu za 1:0. Ovo je njegov treći gol na prvenstvu i sada dijeli prvo mjesto liste strijelaca sa Mikautadzeom, Musialom i Schranzom.

20' GOOOOL! Gakpo je pogodio za vodstvo Holandije od 1:0!

14' Man je zaprijetio, ali lopta odlazi preko gola. Rumunija nimalo bezopasna na otvaranju utakmice.

10' Depay je izašao pred golmana Rumunije Nitu koji mu je odbranio udarac, ali je potom signaliziran ofsajd. Prethodno je prvi šut u okvir gola imao Simons.

8' Rumunija je nešto aktivnija na početku utakmice. Pravih prilika još uvijek nije bilo, ali rumunski fudbaleri djeluju raspoloženo.

1' Počela je utakmica u Munchenu.

----

17:53 Igrači izlaze na teren. Slijedi intoniranje himni i početak utakmice.

17:25 Utakmicu sudi njemački arbitar Felix Zwayer, a pomažu mu sunarodnjaci Stefan Lupp i Marco Achmuller. Četvrti sudac je Daniel Siebert.

17:20 Poznati su sastavi za meč koji se igra na Allianz Areni u Munchenu.

Rumunija: Nita - Mogos, Burca, Dragusin, Ratiu - Marin R., Marin M., Hagi, Stanciu, Man - Dragus.

Holandija: Verbruggen - Dumfries, De Vrij, Van Dijk, Ake - Reijnders, Simons, Schouten - Bergwijn, Gakpo, Depay

17:15 Poštovani čitaoci portala Vijesti.ba dobar vam dan i dobrodošli na tekstualni prijenos pretposljednje utakmice osmine finala Evropskog prvenstva u Njemačkoj u kojoj se sastaju Rumunija i Holandija.