21.10.2023 / 17:37 Fudbal - Serie A

Napoli na pogon Kvaratskhelie slavio u Veroni

Napoli je lako stigao do pobjede u Veroni protiv istoimenog tima, za nova tri boda i proboj ka vrhu tabele – 3:1.

Napoli je u novu sezonu ušao nešto lošije, jedan od razloga bila je i činjenica da Kvaratskhelia nije u formi u kojoj je bio kad je osvojena šampionska titula.

Ali, Gruzijac se polako budi, pa samim tim i Napoli igra bolje. Doduše, u prethodna dva duela to nije štimalo kako treba, u Ligi prvaka sa stadiona „Diego Armando Maradona“ bodove je odnio Real Madrid, odmah potom sladila se i Fiorentina.

Šampion je ipak odradio posao onako kako je to bilo očekivano u Veroni, najviše zahvaljujući upravo Kvaratskheliji. Doduše, domaće je načeo Politano u 27. minutu, ali je potom sa dva gola trijumf potvrdio Kvaratskhelia, pogađao je u 43. i 55. minutu, oba puta na asistencije Politana.

Poraz je ublažio srbijanski reprezentativac Darko Lazović, golom u 60. minutu, ali njegov tim nije imao snage da učini nešto više od toga, prenosi Sport Klub.