02.02.2020 / 17:25 Fudbal - Prijateljska utakmica

Sarajevo remiziralo protiv ukrajinske Desne u prvom meču u Antaliji

FK Sarajevo je u svom prvom pripremnom susretu u Antaliji danas remizirao sa ukrajinskom Desnom, odigravši utakmicu bez pogodaka (0:0).

U uvodnim minutama smo vidjeli početno ispitivanje snaga, a nakon toga inicijativu na terenu preuzima ekipa Desne.

Sarajevo se brzo oslobodilo pritiska, zabilježeni su dobri ubačajima Amara Rahmanovića i Dušana Hodžića u 19. i 21. minuti, ali nije bilo opasnosti po golmana ukrajinskog tima.

Konkretnije je bilo Sarajevo u tom periodu meča, a Desna do velike prilike dolazi u 36. minuti. Tada bilježimo jedan udarac iskosa s desne strane, koji je na kraju uspio zaustaviti Vladan Kovačević.

Na odmor se otišlo bez golova (0:0).

Nastavak nije ponudio previše toga. U 52. minuti je prijetila Desna, a ponovo je na visini zadatka bio Kovačević, da bi uslijedilo gotovo 20 minuta perioda igre bez ikakvih uzbuđenja.

To je prekinuio Mersudin Ahmetović svojim pokušajem iz dobre pozicije, ali su ga izblokirali defanzivci Desne.

Do kraja nismo vidjeli prava uzbuđenja pred golovima, te je ostalo neriješeno 0:0.

Zanimljivo, Vinko Marinović u ovoj utakmici nije napravio niti jednu izmjenu. Na terenu su svih 90 minuta ostali fudbaleri koji su počeli meč…

Treba napomenuti da Desna u ukrajinskom prvenstvu nakon 18. kola zauzima 4. mjesto.

Sarajevo u Antaliji očekuju još dvije prijateljske/pripremne utakmice, a protivnici će biti Tobol i Radnički iz Niša.