Istovremeno je naglasio važnost suzbijanja kriminalnih elemenata unutar imigrantske zajednice. Ove izjave dao je na konferenciji za novinare nakon svoje posjete Uzbekistanu.
Također je spomenuo da će uskoro biti održana nova runda rusko-američkih razgovora.
TASS je među njegove ključne izjave izdvojio i da je potvrdio da se uskoro očekuje nova runda razgovora između Rusije i SAD-a, ali nije precizirao tačan datum.
Politika imigracija
Također, Lavrov je priznao potrebu za stranom radnom snagom u Rusiji, s obzirom na trenutni manjak radne snage.
"Mjere za smanjenje broja stranih radnika teško da odgovaraju interesima zemlje", rekao je. Međutim, naglasio je važnost provođenja ruskih zakona i sprječavanja kriminala među imigrantima. Naveo je da Uzbekistan "u potpunosti razumije potrebu" da se minimiziraju kršenja zakona i smanji rizik od terorizma i kriminala u imigrantskim zajednicama.
Ispraćaj pape Franje
Usto, Lavrov je rekao da predsjednik Rusije Vladimir Putin trenutno odlučuje o sastavu ruske delegacije koja će prisustvovati sahrani pape Franje. Imena članova delegacije biće objavljena "uskoro".
(Vijesti.ba)