13.08.2024 / 21:02 Fudbal - Liga prvaka

Peljto sudio, Dedić asistirao u golijadi Twentea i Salzburga

Sjajan meč odigrali su večeras u Enschedeu Twente i Salzburg, a na kraju je završilo neriješenim rezultatom 3:3.

Zahvaljujući pobjedi 2:1 u prvom susretu, plasman u playoff je izborio Salzburg.

Igrao se 17. minut kada je Kjaergaard zabio za vodstvo Salzburga od 1:0, da bi osam minuta kasnije Nene pogodio za 2:0. Asistent kod drugog gola bio je bh. reprezentativac Amar Dedić.

Igrao se 43. minut kada je Hilgers smanjio na 2:1, da bi odmah na startu nastavka Yeo vratio Salzburgu dva gola prednosti. Van Hoorenbeeck u 64. i Steijn u 87. minuti zabijali su za povratak Twentea u egal, ali do četvrtog gola i produžetaka holandski tim nije mogao.

Sjajan meč Twentea i Salzburga sudila je bh. četvorka predvođena Irfanom Peljtom, koji je u 73. minuti dosudio jedanaesterac za Salzburg, kojeg u gol nije pretvorio Kjaergaard.

Salzburg će se za ulazak u grupnu fazu Lige prvaka u playoffu boriti protiv boljeg iz duela Dynamo Kiev - Rangers.