25.09.2024 / 08:43 Fudbal - Seria A

Autogol Kolašinca u neočekivanom porazu Atalante

U posljednjoj utakmici 5. kola italijanske Serije A Atalanta je na domaćem terenu poražena od Coma sa 3:2.

Tim iz Bergama je u ovaj duel ušao kao veliki favorit, ali se na kraju radovao Como koji je tako upisao prvu pobjedu u ovoj sezoni.

Gosti su bolje otvorili utakmicu i poveli već u 18. minuti, kada je iskusni defanzivac Zappacosta postigao autogol, čime je Como poveo s 1:0. Vodstvo Atalante trajalo je do prve minute drugog poluvremena, kada je Roberto asistirao Strefezzi, koji je pogodio za izjednačenje na 1:1.
Samo osam minuta kasnije, Perrone je šutirao, a lopta je pogodila bh. reprezentativca Seada Kolašinca, te prevarila golmana Audera i završila u mreži Atalante.

U 58. minuti utakmice Fadera je pogodio na asistenciju Paza. Konačan rezultat utakmice je postaivo Lookamn sa jedanaest metara.