Banja Luka 23°C
Bihać 18°C

03.04.2024 / 23:47 Fudbal - Premiership

City uz hat-trick Fodena deklasirao Aston Villu, Arsenal privremeno na vrhu

Fudbaleri Arsenala barem privremeno su preuzeli vrh tabele engleskog prvenstva nakon što su u susretu 31. kola Premier lige pobijedili Luton Town 2:0.

Golove za pobjedu Arsenala zabili su Martin Odegaard (24) i Daiki Hashioka (44-ag).

Tri boda je osvojio i aktuelni prvak Manchester City koji je s 4:1 na krilima sjajnog Phila Fodena porazio Aston Villu. Rodri je golom u 11. minuti doveo City u vodstvo, ali devet minuta kasnije je izjednačio Jhon Duran. Fudbaleri Cityja su u samoj završnici prvog dijela golom Phila Fodena poveli s 2:1, a isti je igrač u 62. minuti zabio i treći gol za domaćine, a sjajnu predstavu je zaokružio hat-trickom u 70. minuti, prenosi Index.

Posljednje dvije utakmice ovog kola na rasporedu su u četvrtak, a sastaju se Liverpool - Sheffield United, te Chelsea - Manchester United.

Na tabeli vodi Arsenal sa 68 bodova, dok Liverpool i Manchester City imaju po 67 bodova. Dodajmo kako Arsenal i City imaju po utakmicu manje, a Liverpool dvije utakmice zaostatka.