Bihać 16°C

17.02.2024 / 20:43 Fudbal - Premier liga

Manchester City u finišu susreta osigurao bod na Etihadu

Manchester City i Chelsea odigrali su 1:1 u 25. kolu Premier lige.

Gosti su poveli u 42. minuti golom Raheema Sterlinga, a bod domaćinima donio je Rodri u 83. minuti. Chelsea je tako zaustavio strašan niz Cityja od 11 pobjeda u svim natjecanjima, a Guardiolina momčad sad za vodećim Liverpoolom zaostaje četiri boda uz utakmicu manje.

Let’s keep pushing.

Posted by Chelsea Football Club on Subota, 17. februar 2024.

City je, osobito u prvom poluvremenu, odigrao vrlo slabu utakmicu i Chelsea je zasluženo poveo krasnim golom Sterlinga pred kraj prvog poluvremena. Domaćini su u nastavku očekivano navalili na gol Chelseaja, ali nisu uspjeli realizirati neke prilike. Najviše se napromašivao Erling Haaland.

Ipak, City je poraz izbjegao sedam minuta prije kraja kad je u jeku napada domaćina Rodri natrčao na jednu loptu i strašnim udarcem je zakucao u gol za 1:1. Lopta se na putu do gola dobila od Disasija, ali i da nije sigurno bi završila u mreži.

City je do kraja tražio drugi gol, ali pravu šansu nije uspio napraviti.

Premier liga, 25. kolo:

Manchester City - Chelsea 1:1 (Rodri 83' / Sterling 42')

Burnley - Arsenal 0:5 (Odegaard 4', Saka 41' pen. 47', Trossard 66', Havertz 78')

Fulham - Aston Villa 1:2 (Muniz 63' / Watkins 23', 56')

Newcastle - Bournemouth 2:2 (Gordon 58' pen., Ritchie 90+2' / Solanke 51', Semenyo 69')

Nottingham Forest - West Ham 2:0 (Awoniyi 45+5', Hudson-Odoi 90+4')

Tottenham - Wolverhampton 1:2 (Kuluševski 46' / Joao Gomes 42', 63')

Brentford - Liverpool 1:4 (Toney 75' / Nunez 35', MacAllister 55', Salah 68', Gakpo 86')