Banja Luka 18°C
Bihać 13°C

23.10.2023 / 13:22 Fudbal - Rijetko viđeno

U Češkoj odigrana najčudnija utakmica decenije, nastupio i bivši igrač Sarajeva

Utakmica 12. kola češke Fortuna lige između Zlina i Mlade Boleslav ući će u historiju fudbala u toj zemlji.

Iako duel ovih klubova ne bi trebao privlačiti neku pretjeranu pažnju, ovoga puta je rezultat njihovog duela obišao cijelu planetu. Bilo je 9:5 za gosujući tim.

Još je interesantnije što su u prvom poluvremenu viđena "samo" tri gola i to je vodio domaćin. Već u 15. minuti bilo je 2:1 za Zlin, a onda je uslijedio poduži period bez gola koji je trajao sve do 46. minute, kada je Zlin povisio na 3:1.

Nakon toga dolazi do nečega što se zaista ne viđa često u fudbalu. Gosti postižu tri gola za samo četiri minute i ekspresno stižu do preokreta 4:3. Već u 60. minuti, Mlada Boleslav postiže i peti gol.

Četiri minute kasnije, domaći smanjuju na 5:4, ali gosti potom zabijaju dva gola i odlaze na 7:4. Zlin smanjuje na 7:5 u 85. minuti, ali do kraja Mlada Boleslav zabija još dva gola za nevjerovatnih 9:5.

Zanimljivo je da je na ovoj utakmici nastupio i jedan bh. fudbaler i to Selmir Pidro, koji je član Zlina. Bivši fudbaler Sarajeva je u igru ušao u 72. minuti pri rezultatu 4:5.

Zlin je posljednjeplasirani tim na tabeli češke lige, a u 12 utakmica je primio čak 34 gola.