Banja Luka 16°C
Bihać 13°C

19.07.2020 / 19:24 Fudbal - Prijateljski meč

Sarajevo slavilo protiv Bratstva

Fudbaleri Sarajeva u prijateljskoj utakmici slavili su protiv Bratstva iz Gračanice rezultatom 2:1 u Trening centru u Butmiru.

Vinko Marinović je od starta dao priliku kombinovanom timu sastavljenom od iskusnih, ali i mladih igrača. Bordo tim je bolje ušao u meč i nametnuo svoju igru, ali se na prva uzbuđenja čekalo nešto više.

Igrao se 32. minut kada smo vidjeli prvi pogodak. Bordo tim je odigao dobru akciju, Đani Salčin je uposlio Krstea Velkoskog koji pogađa za 1:0. To je bio rezultat prvog dijela.

U nastavku, očekivano, treneri su dosta rotirali. Mladi Hamza Bešić je u 67. minuti pogodio nakon kornera Velkoskog za 2:0 Sarajeva.

Tu nije bio kraj uzbuđenjima, pa je tako deset minuta prije kraja dosuđen penal za Bratstvo nakon igranja rukom Besima Šerbečića. Siguran realizator bio je Elvedin Aletić sa bijele tačke. To je bio i konačan rezultat susreta.

Sarajevo: Džafić, Šabanović, Šerbečić, Bešić, Salčin, F. Hodžić, Đokanović, Rahmanović, Milanović, Cruz, Velkoski.