09.03.2020 / 23:38 Košarka - ABA liga

Partizan ubjedljivo savladao Megu Bemax

Partizan je u 21. kolu ABA lige upisao 17 pobjedu ove sezone, a savladali su Megu Bemax na svom terenu rezultatom 102:88. I nakon ovog poraza Mega Bemax i dalje ima šanse za opstanak u ABA ligi.

Mega se dobro držala u prvom dijelu utakmice. Partizan do odlaska na odmor ni u jednom trenutku nije imao prednost veću od šest poena, a na odmor je otišao sa vodstvom od 43:42. Domaći su u nastavku zaigrali bolje i u posljednjih deset minuta ušli su sa devet poena prednosti (75:66).

Mega Bemax nije u četvrtom periodu uspjela zaprijetiti ozbiljnije Partizanu, koji je u finišu utakmice “dodao” gas i stekao prednost od 17 poena, ali je u posljednjem napadu Mega to smanjila trojkom na konačnih 102:88.

Gordić je bio odličan kod Partizana sa 16 poena, šest asistencija i skokom. Po 16 poena ubacili su još Angola-Rodas i Paife, dok je 13 poena dodao McAdoo. U poraženoj ekipi drugi reprezentativac BiH Atić ubacio je sedam poena, uz pet skokova i četiri asistencije. Perry je kod Mege ubacio 21 poen.