Policija u Mannheimu ne vjeruje da iza današnjeg ulijetanja automobila u pješačku zonu u centru grada, pri čemu je poginulo dvoje ljudi, stoji politički motiv.
"U ovom trenutku ne polazimo od toga da ovaj događaj ima političku pozadinu", saopćila je policija u saveznoj pokrajini Baden-Wuerttenberg.
Vjeruje se da je vozač automobila, koji je velikom brzinom uletio u pješačku zonu u centru Mannheima i pritom usmrtio dvoje te povrijedio dvadesetak osoba od kojih deset teže, djelovao sam.
Osumnjičeni je 40-godišnji njemački državljanin iz pokrajine Porajnje-Falačka, a mediji navode da je u prošlosti imao psihičkih problema.
"Policija radi ubrzano na tome da do kraja rasvijetli pozadinu ovog slučaja", rekao je ministar unutrašnjih poslova savezne pokrajine Baden-Wuerttemberg Thomas Strobl.
On isto tako nije mogao reći postoji li povezanost između incidenta i karnevala koji se ovih dana održava u nekim dijelovima Njemačke.
Mediji prenose kako si je osumnjičeni u trenutku hapšenja plinskim pištoljem pucao u glavu i povrijedio se te se trenutno nalazi na liječenju u bolnici.
(Vijesti.ba)