25.09.2024 / 22:24 Fudbal - WWin liga BiH

Sarajevo i Željo podijelili bodove u sjajnom derbiju

Fudbaleri Sarajeva i Željezničara podijelili su bodove u vječitom derbiju odigranom na stadionu "Asim Ferhatović Hase", u okviru 8. kola WWin lige Bosne i Hercegovine. Susret je okončan rezultatom 1:1.

Već od samog početka, utakmica je bila puna uzbuđenja. U trećoj minuti, Željezničar je imao dvije velike prilike u jednom napadu. Naime, Sulejman Krpić je najprije pogodio prečku, a potom je pokušaj Boljevića izbacio defanzivac Beganović.

Par minuta kasnije veliku šansu imalo je i Sarajevo nakon što je Guliashvili nakon greške Cavnića izašao sam pred golmana Muftića, ali čuvar mreže gostiju brani njegov udarac.

U 12. minuti, Željezničar je postigao gol preko Markovića, ali je on poništen zbog ofsajda Boljevića. Igra se nastavila dinamično, a u 15. minuti Šabić je ponovo zaprijetio odbrani Sarajeva, ubacivši loptu za Krpića, koji je izblokiran.

Jović je u 35. minuti pokušao udarcem glavom, no Muftić je bio na mjestu. VAR tehnologija bila je uključena u 33. minuti, ali je nakon provjere odlučeno da nema penala za domaće.

U završnici prvog poluvremena, akcija Željezničara rezultirala je golom Boljevića, koji je iskoristio odličnu asistenciju Amera Hiroša.

U drugom poluvremenu Sarajevo je u potpunosti preuzelo kontrolu nad susretom. Igrači "bordo" tima nizali su prilike pred Muftićevim golom, koji je u nekoliko navrata spasio svoj gol odličnim intervencijama.

Sarajevo je već u prvim minutama drugog poluvremena propustilo dvije velike prilike. Nakon velike greške Galića, Oliveiru nije iskoristio situaciju jedan na jedan s Muftićem, a već u sljedećem napadu Kyeremeh je šutirao pored gola.

U 59. minutu Muftić je odbranio udarac Mehmedovića, ali "bordo" tim dolazi do izjednačenja već u narednom napadu kada je Soldo pogodio za poravnanje.

Sarajevo je nastavilo napadati u želji da dođe do punog plijena. Kyeremeh je ponovo dobro gađao, međutim lopta ponovo prolazi nedaleko od Muftićeve lijeve stative.

U nastavku susreta velike prilike imali su Mustafić, čiji udarac iz odlične situacije brani Mustafić, a potom je golman gostiju ponovo odbranio udarac Kyeremeha.

Posljednju i najbolju šansu za Sarajevo propustio je Turkeš u 84. minuti kada je izašao sam ispred Muftića, ali golman Želje je još jednom sjajnom odbranom spasio svoju ekipu.

Sarajevo s osvojenim bodom ostaje na prvom mjestu ligaške tabele, dok je Željezničar četvrti s tri boda manje.

Tekstualni prijenos utakmice mogli ste pratiti na portalu Vijesti.ba.

KRAJ!

90+5' Žuti kartoni za Karića i Muftića

90+1' Cvetanovski i Odinaka mijenjaju Hiroša i Boljevića

90' Velika šansa za Sarajevo! Muftiću je ispala lopta, ali Beganović nije uspio sa 16 metara da pogodi

90' Sedam minuta nadoknade

84' VELIKA PRILIKA, MUFTIĆ SPAŠAVA ŽELJU! U prvom kontaktu sa loptom Turkeš se sjajno izborio za loptu,a potom izlazi sam ispred Muftića, ali golman Želje još jednom izlazi kao pobjednik.

83' Turkeš u igri umjesto Guliashvilija

77' KAKVA ŠANSA ZA SARAJEVO! Beganović glavom za malo pored gola Muftića

75' Mirčevski je u igri umjesto Karjaševića

73' VELIKA PRILIKA ZA SARAJEVO! Kyeremeh sa strane izlazi ispred Muftića, ali golman Želje sjajno brani!

70' Sjajan pokušaj Mustafića, ide pored gola Muftića

68' Požutio je Mehmedović

67' Mustafić u igri umjesto Bubanje

67' Prilika za Kyeremeha, dobro je šutirao sa 16 metara, lopta ide malo pored gola

62' GOOOL! Soldo vraća stvari na početak! Đuričković nakon kornera glavom prebacuje za Soldu koji pogađa za 1:1!

Sarajevo je izjednačilo golom Solde! DELIRIJUM na Koševu!

Posted by Vijesti.ba on Srijeda, 25. septembar 2024.

60' Karić u igri umjesto Al Jabera

54' Žuti karton je dobio Cavnić

50' Pokušao je Kyeremeh, lopta ide malo pored stative

46' Počelo je drugo poluvrijeme, Soldo u igri umjesto Unušića

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

45' Tri minute sudijske nadoknade

Delirijum na jugu, Željo vodi 1:0!

42' GOOOL! ŽELJO VODI! Boljević je pogodio nakon sjajne asistencije Hiroša. Zaista magična asistencija Hiroša!

38' Pavičić neće moći nastaviti utakmicu, na terenu je Oliveira

33' Mehmedović je šutirao, domaći traže penal. Provjerava se situacija u VAR sobi. Igra se dalje, nema penala

28' Hiroš je šutirao iz slobodnjaka, lopta ide pored gola Rockova

27' Prekršaj za goste na nekih 25 metara od gola Sarajeva, žuti karton Joviću

19' Žuti karton Krpiću

15' Šabić je ubacio u sredinu za Krpića koji je izblokiran u posljednji trenutak

14' Pokušaj Guliashvilija zaustavlja Muftić

Horde zla prave spektakl na sjevernoj tribini

Horde zla prave spektakl na sjevernoj tribini, prate ih i navijači sa istočne.

12' Postigao je Željezničar pogodak, Marković je pogodio. Ali opravdano je poništen, jer je Boljević na početku akcije bio u ofsajdu

Manijaci priredili koreografiju na južnoj tribini

8' VELIKA PRILIKA ZA SARAJEVO! Guliashvili je sjajno zaprijetio glavom, ali Muftić spašava Želju

2' KAKVA PRILIKA ZA ŽELJEZNIČAR! Krpić je sa nekih 50 metara izbio loptu, ona pogađa prečku. Odbija se do boljevića koji šutira sa par metara, ali Rockov fantastično brani. Nakon toga Hiroš je pokušao, izblokiran je njegov udarac

1' Prva prilika na utakmici. Šabić je sjajno šutirao, ali Rockov brani

1' Počela je utakmica.

19.55 Navijači gostujućeg tima već su popunili južni dio najvećeg bh. stadiona

19.40 Tribine Koševa lagano se pune. Navijači Sarajeva pristižu u velikom broju.

Tribine Koševa se lagano pune Navijači Sarajeva pristižu u velikom broju

Posted by Vijesti.ba on Srijeda, 25. septembar 2024.

19.35 Treneri su izabrali igrače za večerašnji duel.

FK Sarajevo: Rockov, Lulić, Guliashvili, Mehmedović, Kyeremeh, Jović, Pavičić, Beganović, Unušić, Bubanja, Đuričković

FK Željezničar: Muftić, Cavnić, Karamarko, Krpić, Hiroš, Šabić, Karjašević, Aljaber, Boljević, Galić, Marković.

Glavni sudija ove utakmice biti će Admir Musić iz Hrasnice, a pomagat će mu Amir Kadić i Emir Zahiragić.

Ernis Džemidžić iz Goražda je četvrti sudija. U VAR sobi glavni će biti Nihad Ljajić iz Sarajeva, dok će njemu pomagati Amer Macić iz Mostara.

17.30 Najvatreniji navijači Plavih, popularni Manijaci, u korteu su danas krenuli prema Koševu.