Banja Luka 20°C
Bihać 18°C

30.06.2024 / 17:50 Fudbal - EURO 2024

Tok meča / Engleska - Slovačka 2:1: Potpuni preokret Engleza

Nakon jučerašnje dvije utakmice osmine finala Evropskog prvenstva, danas su na rasporedu još dvije, a prva od njih je ona između Engleske i Slovačke.

120' KRAJ UTAKMICE! ENGLESKA IDE DALJE!

111' Pritisak Slovaka. Pokušao je Tupta, ali nekonrolisano je to bilo.

105' Kraj prvog produžetka, drugi će početi za par minuta.

104' Kakva prilika za Pekarika i Slovake, ali je igrač ovog tima očajno šutirao i propala je velika šansa.

102' Bukayo Saka traži penal, ali neće ga biti.

92' Velika gužva pred golom Slovaka. Rezervista Toney je glavom proigrao Kanea, a ovaj poentirao u mrežu Dubravke za vodstvo svog tima!

92' GOOOOOOOOOOL! Potpuni preokret selekcije Engleske!

90' Počinje prvi produžetak.

90' Kraj regualrnog toka utakmice, idemo u produžetke!

90' Igrač Real Madrida makazicama u 96. minuti postiže gol kojim spašava Englesku!

90' GOOOOOOOOOOL! Kakav pogodak Judea Bellinghama!

90' Sudija pokazuje šest minuta sudijske nadoknade.

85' Pet minuta do kraja regularnog toka meča. Englezi, kao najveći favoriti turnira, pred eliminacijom.

78' Kane promašuje stopostotnu priliku. Ubacio je Foden, a napadač Bayerna sa par metara glavom maši gol. 62' Southgate baca sve karte u napad. U igru ubacuje Palmera.

55' Kane u prilici, bit će samo gol-aut.

50' Engleska je postigla gol preko Phila Fodena, ali od toga neće biti ništa jer je igrač Cityja bio u ofsajd poziciji.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

45' Kraj prvog poluvremena u Gelsenkirchenu.

42' Slovačka je do sada odigrala savršenu odbranu.

35' Engleska i nakon primljenog gola djeluje očajno. Do sada nisu ozbiljnije zaprijetili rivalu.

25' Strijelac je Ivan Schranz koji je lijepo matirao Pickforda nakon što ga je nesebično proigrao Strelec.

Ovo je inače bio treći gol za igrača Sparte kojim se izjednačio sa Mikutadzeom iz Gruzije.

25' GOOOOOOOOOOL! Slovačka zasluženo vodi sa 1:0!

20' Foden je pao u kaznenom prostoru Slovaka, ali sudija samo odmahuje rukom, penala nema!

15' Slovaci su imali par 'izleta' pred gol Engleske, ali svaki put je nedostajala realizacija.

13' Trippier se našao u dobroj situaciji iz koje očano šutira, lopta ide visoko na tribine.

8' Bez ikakvih uzbuđenja na startu ove utakmice. Englezi za sada imaju tek blagu terensku inicijativu.

1' Utakmica je upravo počela!

17:55
U toku je intoniranje himni, prvo Slovačke, a zatim i Engleske. Gordi Albion inače u ovom susretu ima neuporedivo veću podršku navijača sa tribinama.

Ovo su nam sastavi timova za ovaj meč. Selektor Southgate sa jedne i Calzona sa druge strane su se odlučili za sljedeće fudbalere:

Engleska: Pickford, Trippier, Guehi, Stones, Walker, Mainoo, Rice, Bellingham, Foden, Saka i Kane.

Slovačka: Dubravka, Pekarik, Vavro, Škriniar, Hancko, Kucka, Lobotka, Duda, Haraslin, Strelec i Schranz.

14:52 Opšte je poznato da su Englezi u ovom meču ogromni favoriti, no sigurno je da će se i Slovaci pitati nešto danas na stadionu u Gelsenkirchenu, domu Schalkea.

14:50 Poštovani čitaoci portala Vijesti.ba dobar vam dan i dobrodošli na tekstualni prijenost treće utakmice osmine finala Evropskog prvenstva u Njemačkoj u kojoj se sastaju Engleska i Slovačka.