Banja Luka 14°C
Bihać 12°C

05.05.2024 / 19:26 Fudbal - Pet golova Apotekara

Šampionsko izdanje Bayer Leverkusena u Franfurtu!

Novi njemački šampion Bayer Leverkusen danas je odigrao jednu od najboljih utakmica u ovoj sezoni u kojoj nije izgubio niti jedan meč.

U duelu 32. kola Bundeslige, Bayer je kao gost savladao Eintracht Frankfurt sa čak 5:1 i tako još jednom potvrdio o kakvom je timu riječ.

Već u 12. minuti je Xhaka eurogolom doveo Apotekare do vodstva od 1:0, a Ekitike je u 32. poravnao na 1:1. Od tada, pa do kraja utakmice, na terenu je postojao samo Leverkusen koji je postigao još četiri gola.

Prvo je u 44. Schick pogodio za 2:1, da bi u nastavku Palacios iz penala u 58. povisio na 3:1. Četvrti gol za goste u 77. minuti postiže Frimpong, a konačan rezultat u 89. iz još jednog penala postavlja Boniface.

Bayer Leverkusen u Bundesligi sada ima skor 26 pobjeda i šest remija iz 32 utakmice.