Banja Luka 19°C
Bihać 18°C

04.03.2023 / 20:24 Fudbal - Premijer liga BiH

Velež pobijedio Borac i uključio se u borbu za Evropu

U derbi susretu 21. kola m.tel Premijer lige nogometaši Veleža su na stadionu pobijedili Borac rezultatom 1:0 i dodatno su se približili pozicijama koje vode u Evropu.

U izvanrednoj nogometnoj atmosferi, pred krcatim tribinama, prvo poluvrijeme je proteklo u slaboj igri s obje strane, bez pravih prilika i uzbuđenja.

Ipak, u nastavku sasvim druga slika. Rođeni su silovito krenuli po pobjede te su odmah na otvaranju drugog dijela propustili dvije velike šanse. Prvo je Blagojević slabo šutirao sa pet metara, ravno u Ćetkovića, a zatim je Haskić iz slične udaljetnosti glavom šutirao pored gola.

U jeku napada Veleža do vodstva je mogao Borac. Jurilj je dobro istrčao kontru, šutirao je, ali je Bogdanović odbranio.

I onda, u 72. minuti, sve je eksplodiralo. Vehabović se sjajno ubacio iz drugog plana, pretrčao je Lazića i silovitim udarcem zakucao je loptu u mrežu za vodstvo Veleža 1:0.

Do kraja se igralo nervozno i s dosta prekida, a u 83. minuti Vehabović je dobio drugi žuti karton i Velež je ostao s igračem manje. Ipak, više nije bilo promjene rezultata i ostalo je 1:0.

Velež će već u srijedu igrati zaostali mostarski derbi protiv Zrinjskog, dok Borac u narednom kolu dočekuje Tuzla City.