Bihać 12°C

31.12.2022 / 15:29 Fudbal - Premiership

Rashford donio važnu pobjedu Unitedu

Trener Manchester Uniteda Erik ten Hag pred današnji susret s Wolverhamptonom ostavio je na klupi Marcusa Rashforda zbog, kako je naveo, “interne discipline”.

No, upravo mu je 25-godišnji napadač donio pobjedu. Početkom drugog poluvremena Ten Hag je uveo reprezentativca Engleske u igru umjesto Garnacha, da u 76. minuti Rashord postigao pogodak za 0:1 na stadionu Molineux.

Bila je to dobra akcija Crvenih đavola, a Rashord je poentirao nakon duplog pasa s Brunom Fernandesom.

Osam minuta kasnije Rashord je ponovo postigao gol, ali isti je poništen nakon intervencije VAR-a jer je igrao rukom.

Do kraja meča ostalo je 0:1, United je osvojio tri dragocjena boda i sada se nalazi na četvrom mjestu Premiershipa.