Tuzla 15°C
Banja Luka 14°C

23.10.2022 / 19:53 Fudbal - La Liga

Griezmann donio veliku pobjedu Atleticu u Sevilli

Atletico je u derbiju 11. kola la Lige slavio na gostovanju Betisu u Sevilli – 2:1.

Znao je Atletico koliko bi im značio Antoane Griezmann. Zbog toga je Diego Simeone i insistirao na njegovom dolasku iz Barcelone, a Francuz je vrlo brzo počeo da se isplaćuje “jorgandžijama“.

Upravo je Griezmann bio čovjek odluke u pobjedi Atletica na teškom gostovanju Betisu – 2:1. Imao je gostujući tim i dosta sreće, s obzirom na to da je u 48. minutu poništen pogodak Luiza Heneiquea zbog ofsajd pozicije.

Šest minuta kasnije upravo je Griezmann dovio Atletico u vodstvo, a isti igrač je prednost duplirao i poveo svoj tim ka pobjedi nakon pogotka u 71. minutu, tada na asistenciju Matheusa Cunhe. Do kraja meča Betis je uspio da smanji, golom Fekira tim iz Seville uneo je neizvjesnost, ali u završnici nije stigao do izjednačenja.