Banja Luka 14°C
Bihać 11°C

29.05.2022 / 19:08 Fudbal - Premijer liga BiH

Sloboda i Željezničar remizirali, Posušje razbilo Borac

Tri utakmice posljednjeg 33. kola m:tel Premijer lige BiH odigrane su danas u identičnom terminu, od 17 sati.

Sloboda i Željezničar su podijelili bodove na Tušnju. Plavi su poveli već u petoj minuti. Hajdarević je dodao Hodžiću, napadač gostiju se okrenuo i prevario Devedžića, a zatim prišao golu i uputio udarac. Lopta je okrznula stativu i ušla u mrežu Slobode. Hodžić nije proslavio pogodak protiv bivšeg kluba.

Nakon toga je Ramić propustio realizovati dvije dobre prilike za domaće, da bi napadač Slobode bio u ulozi asistenta u 40. minuti, kada je glavom spustio loptu Jusiću, a iskusni stoper Tuzlaka pogodio za 1:1.

U drugom poluvremenu ritam meča je opao, nije bilo naročitih prilika, stoga je susret zaključen remijem.

Sloboda – Željezničar 1:1 (Jusić 40’ – Hodžić 5’)

Stadion Tušanj. Glavni sudija: Mirza Kazlagić (Cazin).

SLOBODA: Erić, Devedžić, Kurtalić, Karišik, Kapetanović, H. Beganović, Veselinović (Maksimović), Balić (Husejinović), Dž. Beganović, Mehmedović (Mujagić), Ramić (Alić).

ŽELJEZNIČAR: Bender, Šehić, Galić, Kosorić, Drina, Beća, Hajdarević, Štilić (Zec), Subašić (Resić), Gasal (Kočević), Hodžić.

Posušje je deklasiralo Borac. Domaćin je od početka meča na Mokrom Docu bio bolja ekipa i stvarao konkretnije prilike, da bi Posušaci došli u vodstvo pogotkom Serdarušića s bijele tačke u 32. minuti. Prethodno je glupost napravio Marko Brkić, igrao rukom i dobio crveni karton.

Prednost domaćina udvostručio je Pavković nakon ubačaja sa strane, u 42. minuti. Na 3:0 povećao je Krišto udarcem glavom, nakon dobrog ubačaja Bešlića u 59. minuti.

Posušje – Borac 3:0 (Serdarušić 32’, Pavković 42’, Krišto 59’)

Stadion Mokri Dolac. Glavni sudija: Admir Šehović (Sarajevo). Crveni karton: Marko Brkić (Borac).

POSUŠJE: Horkaš, Lučić, Horić, Bešlić, Landeka, Leko, Krišto, Ilinković, Serdarušić, Pavković, Vukoja.

BORAC: Ćetković, Bošnjak, Cucin, M. Brkić, Begić, Jović, Vojnović, Subić, Reljić, Rendić, Moraitis.

U Trebinju bez velikih uzbuđenja, tek pred kraj utakmice desile su se neke konkretnije šanse. No, susret na Policama je ipak završen sa nepopularnih 0:0.

Leotar – Tuzla City 0:0

Stadion Police u Trebinju. Glavni sudija: Zoran Grbić (Prijedor).

LEOTAR: Perišić, Arsić, Čubrilo, Todorović, Krstovski, Sekulović, Santrač, Medan, Đurić, Perišić, Paranos.

TUZLA CITY: Brajlović, Šukilović, Ćosić, Mehmedović, Šehić, Gavrić, Rekić, Imamović, Mujkić, Mendeš, Mešinović.