Banja Luka 13°C
Bihać 12°C

29.04.2022 / 21:07 Ostali sportovi - Veliki uspjeh

Sanjin Hukara zlatni na WKF Youth League Kipar

Na Kipru se održava WKF Youth League koja je ove godine okupila preko 1500 takmičara iz 51 države svijeta.

Sambon predstavljaju 4 takmičara, a prvog dana Svjetske lige mladih nastupila su naša dva takmičara, Sanjin i Anida Hukara.

Sanjin je u kategoriji juniora do 68 kilograma u kojoj je nastupilo 80 takmičara nakon 7 pobjeda osvojio zlatnu medalju.

Ovo je bio turnir koji je Sanjinu obezbijedio nastup na Evropskom prvenstvu u Pragu.

Karate klub Sambon se ovom prilikom zahvaljuje Općini Vogošća, Ministarstvu kulture i sporta Kantona Sarajevo, Porsche BH i generalnom sponzoru BH Telecomu na dugogodišnjoj podršci koja nam je omogućila ostvarivanje ovog rezultata.

Ovo je još jedna od medalja svjetskog ranga koju je osvojio jedan sportista vogošćanskih klubova u historiji vogošćanskog sporta.

Od ukupno osvojene 4 medalje u poslijeratnom periodu bitno je istaći da su sve osvojili takmičari karate kluba Sambon. Takmičare su danas predvodili treneri Kenan Alikadić i Amer Varajić.

Sutra u 17:00 nastupaju naši kadeti, Harun Smajić i Nejla Hodžić.