Bihać 19°C

23.01.2022 / 17:54 Fudbal - Serie A

Insigne se izjednačio s legendarnim Maradonom

Tri susreta 23. kola Serie A odigrana su danas u popodnevnom terminu.

Ekipa Torina je imala skoro 75 minuta prednost protiv Sassuola, ali na kraju ostala bez pobjede.

U 16. minutu utakmice Sanabria je uspo dovesti Torino u prednost, a izjednačio je Raspadori u 88. minutu.

Spezia je uspjela savladati Sampdoriju sa 1:0. Jedini gol na ovom meču postigao je Verde u 69. minutu.

U duelu Napolija i Salernitane bilo je 4:1 u korist domaćina. Prvi gol je postigao Juan Jesus u 17. minutu utakmice da bi veteran Bonazzoli izjednačio u 33. minutu meča.

Do kraja je postojao samo jedan tim. Prvo je Mertens iz penala doveo domaće u novu prednost u trećoj minuti nadoknade prvog poluvremena, da bi potom Rrahmani povisio na 3:1 protiv fenjeraša.

Insigne je postigao novi gol za 4:1 iz penala u 53. minutu i to mu je bio 115. gol u dresu Napolija te se na taj način izjednačio na trećem mjestu liste strijelaca kluba iz Kampanje sa legendarnim Dijegom Maradonom. Više golova za Napoli postigli su samo Mertens i Marek Hamšik.

Milan Đurić nije bio u konkurenciji kod Salernitane.