Banja Luka 11°C
Bihać 7°C

09.01.2022 / 18:18 Fudbal - FA Cup

Liverpool i Tottenham gubili pa preokrenuli protiv trećeligaša

U današnjim susretima trećeg kola FA Cupa Engleske, pobjede su ostvarili Liverpool, Tottenham, Wolverhamptom i West Ham.

Liverpool je na Anfieldu stigao do preokreta protiv trećeligaša Shrewsbury i na kraju slavio 4:1.

Poveli su gosti preko Daniela Udoha u 27. minutu i šokirali Kloppov tim. Ubrzo je stigao odgovor Liverpoola preko Gordona u 34. minutu, da bi 10 minuta kasnije Fabinho iz penala preokrenuo.

Zatim je poentirao Firmino za 3:1 u 78. minutu. Nije ovo bilo sve, Fabinho je konačan udarac zadao u nadoknadi i postigao gol za konačnih 4:1.

Tottenham je slavio protiv također kluba iz League 1 (treći rang) Morecambea, rezultatom 3:1.

Gubio je Conteov tim od 33. minuta (strijelac O'Connor), pa sve do 74. kada je otpočeo preokret. Harry Winks se upisao za 1:1, Moura je doveo Tottenham u vodstvo 10 minuta kasnije, a Kane u 88. povisio na 3:1.

Wolverhampton je bio ubjedljiv protiv Sheffield Uniteda rezultatom 3:0.

Strijelci su bili Podence u 14 minutu za 1:0 na poluvremenu. Potom se upisao Semedo u 72, pa još jednom Podence za krajnjih 3:0.

West Ham je rezultatom 2:0 bio bolji od Leedsa u duelu premijerligaša. Prvi strijelac na meču bio je Lanzini u 34. minutu, a za 2:0 upisao se Bowen u trećoj minuti nadoknade, prenosi SCsport.