Banja Luka 22°C
Bihać 19°C

09.05.2024 / 22:51 Fudbal - Ne znaju šta je poraz

Leverkusen ne može izgubiti, plasirao se u finale Evropske lige!

Bayer Leverkusen je zamalo doživio prvi poraz ove sezone i to na svom terenu, ali se ponovo spasio u sedmoj minuti sudijske nadoknade.

U polufinalu Evropske lige, Leverkusen i Roma su odigrali 2:2 iako je Roma imala bodstvo od 2:0.

Roma je povela u 43. minuti golom Paredesa iz penala, da bi isti igrač i u 66. minuti bio precizan sa bijele tačke za vodstvo Vučice od 2:0. Roma je tada imala rezultat koji joj donosi produžetak, ali je tragičar italijanskog kluba bio Mancini koji je u 82. minuti postigao autogol.

Činilo se da će Leverkusen doživjeti prvi poraz u sezoni, ali je Stanišić u sedmoj minuti pogodio za 2:2 i još jednom potvrdio da Apotekari jednostavno ne mogu izgubiti ove sezone.

U drugoj utakmici polufinala, Atalanta je bila bolja od Marseiellea sa 3:0. Strijelci za domaći tim bili su Lookman, Ruggeri i Toure. Sead Kolašinac za Atalantu nije igrao zbog povrede.

Finale Evropske lige igra se 22. maja u Dublinu, a tamo će se sastati Bayer Leverkusen i Atalanta.