Banja Luka 24°C
Bihać 22°C

23.06.2021 / 09:40 Košarka - Spektakularan meč

Ayton u posljednjoj sekundi donio Sunsima 2:0 u seriji

Spektakularan meč odigran je u finalu Zapada NBA lige, a na kraju su Phoenix Sunsi u posljednjoj sekundi došli do pobjede nad Los Angeles Clippersima rezultatom 104:103.

Od samog starta meča, bilo je jasno da nas čeka zanimljiv susret. Sunsi su imali vodstvo većim dijelom drugog poluvremena, no Paul George je preokrenuo na 101:100 u korist Clippersa samo pola minute do kraja.

Nakon poena Phoenixa, George je donio novo vodstvo Clippersima (103:102:). Tada je uslijedio potez utakmice.

Samo sekund do kraja na asistenciju Jaya Crowdera, DeAndre Ayton pogađa za veliki trijumf Sunsa i vodstvo od 2:0 u seriji protiv LA Clippersa.

Cameron Payne je bio najefikasniji u Sunsima sa 29 poena, dok je 24 dodao heroj utakmice, DeAndre Ayton, uz 14 skokova. Sa druge strane, Paul George je postigao 26 poena i upisao po šest asistencija i skokova.