Banja Luka 6°C
Bihać 4°C

24.03.2021 / 20:08 Fudbal - Počele kvalifikacije za SP

Turska u spektakularnom meču pobijedila Nizozemsku

Prva utakmica evropskih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo odigrana je večeras u terminu od 18 sati na Olimpijskom stadionu Ataturk u Istanbulu. Turska je savladala Nizozemsku sa 4:2 u susretu prvog kola grupe G.

Susret je obilježio veteran Burak Yilmaz. Upravo je 35-godišnji napadač načeo mrežu gostiju već u 15. minuti preciznim udarcem s dvadesetak metara, a zatim udvostručio prednost domaćina pogotkom s bijele tačke u 34. minuti.

Na 3:0 povisio je Hakan Calhanoglu i to na samom početku drugog poluvremena.

Oranje se ipak vraćaju u meč, u kratkom vremenskom razmaku. Prvo je Davy Klaasen pogodio u 75. minuti, a već minut kasnije Luuk de Jong smanjio na 3:2.

No, potom je inspirisani Burak Yilmaz ugasio nadu Nizozemcima. Devet minuta prije kraja sjajnim šutem iz slobodnog udarca zaokružio je vlastiti hat-trick.

Ipak, tu nije bio kraj uzbuđenjima, jer je gostima dosuđen jedanaesterac u nadoknadi, ali Cakir je odbranio udarac Depaya, tako da je ostalo 4:2.

Važna pobjeda Turske na samom startu kvalifikacija…