Banja Luka 9°C
Bihać 6°C

06.03.2021 / 17:59 Fudbal - 24. kolo

Leipzig razbio Freiburg i preuzeo vrh Bundeslige

Leipzig je kao gost razbio ekipu Freiburga s glatkih 0:3 u susretu 24. kola Bundeslige.

Do vodstva gosti dolaze u 41. minuti preko Nkunkua, na 0:2 povisio je Sorloth u 64. minuti, da bi konačan rezultat postavio Forsberg u 79. minuti.

Bikovi su u svim elementima nadigrali domaćina (5-13 šutevi prema golu, 42-58 posjed lopte), za kojeg je do 69. minute igrao naš Ermedin Demirovič (zamijenio ga Guus Til). Leipzig je tako pretekao Bayern na čelu tabele i ima 53 boda, dok Bavarci imaju poen manje i utakmicu manje.

Zanimljiv meč odigrali su Eintracht i Stuttgart u Frankfurtu. Gosti su došli do vodstva preko Saše Kalajdžića u 67. minuti, da bi samo dvije minute kasnije Filip Kostić izjednačio i, ispostavit će se, postavio konačnih 1:1.

Bayer Leverkusen je u Menhengladbahu savladao Borussiju s minimalnih 0:1, čovjek odluke bio je Patrik Schick u 76. minuti susreta.

Hertha je pobijedila Augsburg u Berlinu sa 2:1, gosti su poveli u drugom minutu preko Laszla Benesa, da bi Krzysztof Piatek u 62. izjednačio, a Dodi Lukebakio u potpunosti preokrenuo rezultat s penala u 87. minutu.

Hoffenheim je slavio na domaćem terenu protiv Wolfsburga, Christoph Baumgartner je doveo svoj tim u vodstvo u osmom minutu, Wout Weghorst je poravnao rezultat u 23, ali je u 41. minutu pogodio Andrej Kramarić i tako postavio, na kraju će se ispostaviti, konačnih 2:1.