Banja Luka 3°C
Bihać 0°C

17.01.2021 / 22:15 Fudbal - Premiership

Manchester City na Etihadu razbio Crystal Palace

Manchester City je s lakoćom večeras na Etihadu u 19. kolu Premier lige savladao Crystal Palace sa velikih 4:0.

Poveli su Građani u 26. minuti golom Johna Stonesa, kojeg je nevjerovatnim ubačajem pronašao Kevin De Bruyne, a na 2:0 je povisio Ilkay Gundogan majstorijom i pogotkom sa 20-ak metara u same rašlje gola gostiju.

Na 3:0 povisio je raspoloženi Stones. Štoper se najbolje snašao poslije gužve u kaznenom prostoru Palacea i drugi put na meču savladao golmana tima iz Londona. Konačan rezultat postavio je Raheem Sterling u 88. minutu.

Treba napomenuti da je na ovom meču do velikog jubileja stigao De Bruyne, koji je upisao 100. asistenciju u dresu Građana.

Građani su se petom pobjedom u nizu probili na drugo mjesto na tabeli. Sada imaju 35 bodova i meč manje u odnosu na United, koji je sakupio 37 bodova.

Već za tri dana City očekuje duel protiv Aston Ville. Meč je na programu na Etihadu u sredu 20. januara u 19 sati.