Banja Luka 3°C
Bihać 0°C

30.09.2020 / 18:02 Fudbal - Kup BiH

Velež se lagano obračunao s Dizdarušom, Željezničar pobijedio Budućnost

Odigrano je 14 utakmica šesnaestine finala Kupa BiH, a favoriti su uglavnom po planu prošli dalje.

Željezničar je teže od očekivanog slavio protiv Budućnosti sa 1:2. Plavi su poveli u 30. minuti golom Semira Štilića, dok su dvije minute kasnije domaći postigli autogol.

Junuzović je u 57. minuti vratio nadu Banovićanima, ali do kraja se rezultat ipak nije mijenjao.

Velež je bio siguran u Brčkom protiv Dizdaruše 0:3 (Zvonić 16’, 34’, Čatić 35). Borac je bio bolji na Piroti protiv Travnika 0:4 (Vranješ 18’, Georgiev 45’), a Zrinjski je sa ubjedljivih 1:7 savladao Tekstilac (Maksimović 48’ / Arežina 4’, Mašić 25’, 35’, 67’, 90’. Govedarica 55’, Kunić 80’).

Tuzla City je u nastavku slomila otpor Slobode iz Bosanskog Novog i pobijedila je sa 0:2 (Ramić 61’, 78’).

Cipetić je golom u 46. minuti donio trijumf Širokom protiv GOŠK-a, a i Radniku je bio dovoljan gol Motike u 68. minuti da eliminiše Zvijezdu.

Rezultati šesnaestine finala Kupa BiH:

Travnik - Borac Banja Luka 0:4
Rudar Prijedor - Olimpik Sarajevo 4:0
Goražde - Sloboda Tuzla 7:6 – jedanaesterci (2:2 nakon 90 minuta igre)
Sloboda Novi Grad - Tuzla City 0:2
Budućnost Banovići - Željezničar 1:2
Tekstilac Derventa - Zrinjski 1:7
Dizdaruša - Velež 0:3
Slavija - Mladost Doboj Kakanj 9:8 – jedanaesterci (2:2 nakon 90 minuta igre)
Leotar – Krupa (13. listopada)

U šesnaestini finala, osmini i četvrtfinalu igra se jedna utakmica, a u polufinalu dva meča. U finalu se igra jedna utakmica, što je promjena u odnosu na ranije sezone.