Banja Luka 24°C
Bihać 21°C

17.09.2020 / 18:59 Fudbal - Kvalifikacije za EP

Nogometašice BiH u Zenici ubjedljivo poražene od Danske

U Trening centru NSBiH u Zenici danas je odigran meč kvalifikacija za EP za žene, a BiH je s ubjedljivih 0:4 poražena od selekcije Danske.

Dankinje su se s lakoćom obračunale s djevojkama Samire Hurem, te su pitanje pobjednika riješile već u prvom poluvremenu.

Dugo su Zmajice odolijevale napadima Danske, ali u 37. minuti je dosuđen penal za gošće i sigurno ga je za 0:1 realizirala Nadim.

U 43. minuti prednost Danske udvostručava Troelsgaard, da bi u sudijskoj nadoknadi prvog dijela na 0:3 povisila Sevecke.

U drugom dijelu je jedini gol viđen tek u nadoknadi kada je konačnih 0:4 postavila Christiansen,. Tako je Danska upisala nova tri boda, a Zmajice su sada u teškoj situaciji, te je izgledno da se neće plasirati na Euro.

Zaostaju tri boda za Danskom i Italijom, koje uz to imaju i dva meča manje. Zmajicama je preostalo da odigraju još samo dvije utakmice do kraja kvalifikacija.