Bihać 9°C

11.01.2020 / 21:43 Košarka - ABA liga

Jaramaz sa zvukom sirene donio pobjedu Partizanu protiv Cedevita Olimpije

Sjajan meč u Beogradu odigrali su Partizan i Cedevita Olimpija u sklopu 15. kola ABA lige.

Iako je krajem treće četvrtine djelovalo da će domaći lako doći do trijumfa u ovom derbi susretu, s kobzirom da su trojkom Nemanje Gordića poveli sa 81:68 u 29. minuti utakmice, sami finiš susreta donio je veliku dramu.

Naime, košem Ryana Boatrighta na 17 sekundi prije kraja gosti su poveli sa 93:95, a zatim je Partizan krenuo u napad. Neuspješno su izveli akciju Beograđani, ali pola sekunde prije završetka ostalo im je tek da izvedu aut sa strane. Gordić je bacio loptu Ognjenu Jaramazu, a bek domaćih sa zvukom sirene pogodio trojku od tablu!

Konačnih 96:95 za Partizan i preuzimanje prvog mjesta tabele.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bili su Jaramaz (16 poena) i Zagorac (14), Nemanja Gordić je upisao 9 poena i 6 asistencija. Strijelce Cedevita Olimpije predvodio je Jaka Blažič (22 poena), a bivši bh. reprezentativac Andrija Stipanović je dodao 7 poena i 2 skoka