Banja Luka 19°C
Bihać 13°C

26.04.2024 / 23:50 Fudbal - La Liga

Real s drugom postavom pobijedio kod Sociedada

Real Madrid upisao je novu pobjedu u španskom prvenstvu i tako napravio velik korak ka novoj tituli.

Kod Real Sociedada pobijedio je 0:1, a jedini gol na utakmici zabio je Arda Guler u 29. minuti.

Real Sociedad je napadao cijelo prvo poluvrijeme, a onda je Real Madrid prvi put zapucao na gol i - pogodio. Arda Guler ostao je sam nakon ubacivanja Danija Carvajala s desne strane te je pogodio kroz noge golmanu Alexu Remiru.

Sociedad je imao dobrih prilika do kraja utakmice, dva gola su mu opravdano poništena, a odličan je u par navrata bio i Kepa na golu gostiju.

Real Madrid je prvi na tabeli s 14 bodova i utakmicom više od Barcelone, kojoj treba nemalo čudo da bi osvojila naslov prvaka.

Real Sociedad je na šestom mjestu s 51 bodom. Ta ga pozicija vodi u Konferencijsku ligu.