Šošić je u Željezničar stigao besplatno iz Hajduka u kojem je godinama čekao šansu koju nikada nije dočekao. Baš to je povod hrvatskim medijima da redovno prate Šošićeve partije za Želju i da poslije svakog njegovog uspjeha ponove da ga se Hajduk olako odrekao.
Madžid Šošić je sinoć duboko u sudijskoj nadoknadi postigao gol protiv Borca za pobjedu 2:1, a taj gol je doveo do velikih promjena na tabeli Wwin lige.
Šest kola prije kraja, Borac je ponovo pao na drugo mjesto, a vrh je preuzeo Zrinjski. Zanimljivo je da je Šošić u jednom periodu karijere bio član mostarskog kluba.
Na kraju krajeva, od pogotka je profitirao i Željezničar koji se uključio za ravnopravnu borbu za treće mjesto jer za Sarajevom sada zaostaje samo jedan bod.
Šošićev gol i rezultat sa Grbavice ispratili su skoro svi hrvatski mediji, a posebno je zanimljiv naslov na Gol.hr koji glasi "Odbačeni hajdukovac uzrokovao ludnicu u BiH: Srušio omraženog prvaka i bacio Hrvate u trans".
U tekstu se navod kako je "krasan pogodak Šošića izazvao erupciju oduševljanja na Grbavici, ali i među svim navijačima Zrinjskog, koje čine mostarski Hrvati, ali i veliki broj Hrvata u cijeloj BiH".
"Bivši hajdukovac briljira u BiH. Sad je srušio prvaka", piše Index.hr, dok Jutarnji piše "Otpisani hajdukovac heroj u Bosni i Hercegovini! U 98. minuti zabio za pobjedu i zahuktao borbu za titulu".
Inače, Madžid Šošić je ove zime postigao već deset golova za Željezničar - po pet u ligi i Kupu.
(Vijesti.ba)