04.04.2025 / 11:44 BiH - Banja Luka

Bjegunci na proslavi Dana policije, stigli i gosti iz Srbije

Bjegunci na proslavi Dana policije, stigli i gosti iz Srbije
Foto: Vijesti.ba

U Banjaluci se obilježava Dan policije RS, a centralna svečanost održava se u Centru za obuku u Zalužanima.

Centralnoj svečanosti prisustvuju bjegunci od bh. pravoduđa - predsjednik entiteta RS Milorad Dodik, premijer RS Radovan Višković i predsjednik NSRS Nenad Stevandić. Društvo imp rave gosti iz Srbije - potpredsjednik Vlade Aleksandar Vulin, ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić i direktor Policije Srbije Dragan Vasiljević.

Republika Srpska je bezbjednosno stabilna i mirno mjesto za život. Tako će biti i u budućnosti, istakao je Siniša Karan, ministar MUP-a Republike Srpske.

- Današnji datum nije samo praznik MUP-a već svih građana Republike Srpske. Današnji dan je sjećanje na sve one časne policajce koji su dali svoj život u Otadžbinsko - odbrambenom ratu, ali i one koji su život izgubili u mirnodopskom vremenu obavljajući svoje zadatke - naglasio je Karan.

On se zahvalio smo rukovodstvu Republike Srpske zato što MUP jača u svakom smislu.

- Rad policajaca je prepoznat. To dokazuje povećanje plata, ali i povećanje za 30 odsto na uslove rada. Ne treba da brinemo za kadrove jer školujemo mlade za ovaj posao - dodao je Karan.

(Vijesti.ba)

Izdvajamo