27.03.2025 / 11:07 Fudbal - Analiza suđenja

Nogometni savez BiH: Penal za Borac - ispravna odluka

Nogometni savez BiH: Penal za Borac - ispravna odluka
Foto: FENA
Fudbaleri Borca sinoć su na Koševu savladali Sarajevo sa 2:0 u zaostalom meču 18. kola WWin lige Bosne i Hercegovine.

Banjalučani su poveli iz penala u 2. minuti kojeg je u gol pretvorio David Vuković. U finišu prvog dijela i domaću su tražili najstrožiju kaznu, ali sudija Antonio Tomić nije pokazao na bijelu tačku.

U nastavku je pojašnjenje ključnih sudijskih odluka sa utakmice XVIII kola WWIN lige, FK Sarajevo-FK Borac:

2.min: pri duelu unutar kaznenog prostora domaće ekipe, igrač br. 6 FK Sarajevo gazi po stopalu igrača br. 27 FK Borac. Sudija donosi ispravnu odluku i dosuđuje kazneni udarac za FK Borac.

43.min: pri ubacivanju lopte u kazneni prostor gostujuće ekipe, ista pogađa u ruku igrača br. 6 FK Borac. Igrač je bio u padu, lopta se velikom brzinom odbija od njegovo tijelo i pogađa ruku koja služi da ublaži pad igrača. Ruka se ne nalazi u neprirodnom položaju, te sudija na terenu i VAR sudije donose ispravnu odluku i ne dosuđuju kazneni udarac za domaću ekipu.


(Vijesti.ba)

Izdvajamo