21.03.2025 / 08:07 Politika - Reakcija

Crnadak o RTRS specijalu: Bjegunci puni bahatosti, patetike i laži

Crnadak o RTRS specijalu: Bjegunci puni bahatosti, patetike i laži
Fotо: ZIPAPHOTO/Borislav Zdrinja

Poslanik PDP-a u Narodnoj skupštini RS Igor Crnadak, komentarisao je nastup Milorada Dodika, Željke Cvijanović, Nenada Stevandića i Radovana Viškovića u specijalnoj emisiji RTRS-a, koji je, prema njegovim riječima, bio pun "bahatosti, patetike i laži".

Crnadak je poručio Dodiku da je opozicija korak ispred vlasti i da im neće dozvoliti da unište RS.

Istaknuo je da Dodik i vladajući nisu u posjedu dvotrećinske većine za promjene Ustava, te dodao kako manipulacije poput tajnog glasanja u Narodnoj skupštini neće uspjeti.

Uslijedile su i poruke za predsjednika NSRS-a Nenada Stevandića.

"Nema potrebe da laže na televiziji, to je nepristojno“, rekao je Crnadak, najavivši da će danas biti objavljeni potpisi za održavanje posebne sjednice na temu kriminala u javnim preduzećima.

Kada je riječ o premijeru RS-a Radovanu Viškoviću, Crnadak je tvrdio da "ne postoji stan u Londonu, ali postoji kuća u Beogradu na jednoj od najskupljih lokacija u ovom trenutku“.

Iako je najavio da će se s Viškovićem suočiti u ponedjeljak u Narodnoj skupštini, nije propustio ni kritiku na račun Viškovića, aludirajući na njegove imovine.

Na kraju, Crnadak je postavio pitanje Dodiku, Viškoviću i Stevandiću: "Mogu li svi bjegunci pred pravdom BiH opušteno piti kafu u centru Banje Luke, ili je to privilegija samo za vas trojicu".

(Vijesti.ba)

Izdvajamo